Canisterapie – Domov seniorů Modřice

Od 1.1. 2013 je otevřen Domov seniorů v Modřicích pod novým vedením Jiřího Duška, který mj. vlastní také DS Šanov. DS Šanov jsme již v minulosti měli šanci poznat, jelikož tam 1x měsíčně s našimi psy dojíždíme na canisterapii. DS Šanov je krásné, nové a moderně zařízené bydlení, kde je klientům dopřáno klidné žití. Součástí domova je velká zahrada, kterou při návštěvě s našimi psy rádi obýváme.

Jaký je ale DS Modřice..? Domov pro seniory se nachází v klidném místě města Modřice. Stejně tak jako DS Šanov, jedná se o krásné nové bydlení. Klienti zde mají vše „na dosah“- zahradu, bazén s wellness, lékaře, lékárnu,  restauraci aj.  O špičkové péči není pochyb. Při návštěvách s našimi psy je personál velmi ochotný a snaží se být nápomocný.  Klienti mají velmi pěkné a vzdušné pokoje. Práce psovoda a psa na pokojích je o to snazší. Dostatek místa a domácí prostředí usnadňuje práci jak nám, tak i klientovi, který se cítí opravdu jako doma. K využití je také krásná zahrada, která k domovu přiléhá. Je vhodná jak na procházky klienta a psa, tak i na jednoduché hry v kruhu či relax.

V Domově seniorů se setkáváme převážně s klienty postiženými demencí. Snažíme se s nimi procvičovat paměť, jemnou i hrubou motoriku. Senioři žijí převážně ze vzpomínek, které se jim díky pejskum dobře vybavují, zbavují se uzavřenosti a zlepšují si komunikaci. Kontakt se psem má na klienty pozitivní vliv. Z psí návštěvy jsou vždy viditelně potěšeny.

Mohlo by se zdát, že na Amy senioři pohlížení skrze prsty – přecejen nálepka bojového plemene je v dnešní době neodmyslitelná. Ale není tomu tak. Klient neřeší jestli pes, kterého si právě hladí je Stafordširský bullteriér a nebo Pudl. Klient vnímá převážně kontakt a zájem, který jim pejsci věnují.

  

 Více informací o domově zde: http://www.domov-senioru-brno.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *